Xalqaro sanoat ko‘rgazmasida ishtirok etish masalalari muhokama qilindi
Joriy yilning 26 yanvar kuni Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi binosida Rossiya Federatsiyasining O‘zbekiston Respublikasidagi Savdo vakolatxonasi bosh mutaxassisi Pavel Tolmachyov va “Formika” kompaniyalar guruhi Vitse-prezidenti, INNOPROM dasturlari rahbari Anton Atrashkin bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi direktori o‘rinbosari Alisher Temirov rossiyalik mutaxassislar bilan uchrashuvda bir qator masalalarni, xususan, INNOPROM Xalqaro sanoat ko‘rgazmasida O‘zbekiston farmatsevtika bozori vakillarining ishtirokini muhokama qildi. Shu yilning 5-7 aprel kunlari Toshkentda o‘tkazilishi rejalashtirilgan ko‘rgazmada Rossiya, O‘zbekiston, Xitoy, Fransiya, Turkiya, Germaniya, Yaponiya va Koreyadan tashqari, Yevropa Ittifoqiga aʼzo davlatlarning ishlab chiqaruvchi kompaniyalari ishtirok etadi. Haftalikning asosiy bo‘limlari etib transport va energetika, shaharlar uchun IT-texnologiyalar, tibbiy asbob-uskunalar va farmatsevtika mahsulotlari belgilangan.
- Biz rossiyalik mehmonlar bilan bo‘lajak tadbirni yuqori saviyada tashkil etish uchun unga birgalikda tayyorgarlik ko‘rish to‘g‘risida kelishib oldik, - dedi Alisher Temirov uchrashuv yakunlari borasida.

Обговорены вопросы участия в международной промышленной выставке
26 января текущего года в офисе Агентства по развитию фармацевтической отрасли Узбекистана прошла встреча с Главным специалистом Торгового Представительства Российской Федерации в Республики Узбекистан Павлом Толмачёвым и Вице-президентом ГК “Формика”, Программным директором ИННОПРОМ Антоном Атрашкиным.
Заместитель директора Агентства по развитию фармацевтической отрасли Алишер Темиров на встрече с российскими специалистами обсудил ряд вопросов, в частности участие представителей фармацевтического рынка Узбекистана в Международной промышленной выставке «ИННОПРОМ. Большая промышленная неделя в Узбекистане», главными разделами которого станут транспортное и энергетическое машиностроение, IT технологии для городов, медицинская техника и фармацевтика.
В работе выставки, запланированной  на 5-7 апреля 2021 года в Ташкенте, примут участие производственные компании из России, Узбекистана, КНР, Франции, Турции, Германии, Японии и Кореи, а также стран членов ЕАЭС.
«Мы с российскими гостями договорились о совместной подготовке к предстоящему мероприятию в целях организации его на высоком уровне», резюмировал итог встречи Алишер Темиров.