Aгентлик мутахассислари Шоҳрух Aсланов ва Муяссар Исмоиловалар Олий дипломатия мактабида малака оширишди
«Ўзстандарт» агентлиги бугунги кунда соҳа йўналишида Халқаро Тарози ва ўлчовлар бюроси (BIPM), Стандартлаштириш ташкилоти (ISO), Стандартлаштириш, метрология ва сертификатлаштириш кенгаши (МГС), Қонунлаштирувчи метрология ташкилоти (OIML), Ислом мамлакатларининг стандартлар ва метрология институти (SMIIC), Европа Электротехника Стандартлаштириш Қўмитаси (CENELEC), Европа Стандартлаштириш Ташкилоти (CEN), GLOBAL GAP ташкилотлари билан ҳамкорлик алоқалари олиб бормоқда.
Жорий йилнинг 22-24 февраль кунлари «Раҳбар: Самарали бошқарув технологиялари» дастури бўйича Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университети ҳузуридаги Олий Дипломатия мактабида вазирлик ва идоралар, давлат ташкилотлари ходимлари учун малака ошириш курси ташкил этилди. Унда Агентликнинг Коррупцияга қарши курашиш бўлими бошлиғи Шоҳрух Асланов ҳам иштирок этди.
Тадбир иштирокчиларига Олий дипломатия мактаби профессор-ўқитувчилари томонидан халқаро тадбирларга тайёргарлик, лидерлик, етакчилик, жамоа билан ишлаш, ходимларни мақсадли ишлашга ўргатиш ва бугунги кун ёш раҳбарлар олдига ўз ишига инновацион ва ғоявий устунлик орқали ёндашиш бўйича маъруза ва амалий машғулотлар олиб борилди.
Тадбир якунига кўра иштирокчиларга малака оширганлиги тўғрисидаги сертификат берилди.
Эслатиб ўтамиз, жорий йилнинг 11-25 январь кунлари Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлигининг Ташкилий назорат бошқармаси бош мутахассиси Муяссар Исмоилова ҳам мазкур курсда малака ошириб сертикат олган эди.

В Высшей школе дипломатии завершился тренинг-курс для руководящего состава государственных учреждений Узбекистана
Вчера в рамках программы обучения сотрудников государственных учреждений в Высшей школе дипломатии (ВШД) был завершен краткосрочный курс-тренинг на тему «Лидер: технологии эффективного управления», сообщает корреспондент ИА «Дунё».
Целью данного тренинга, проходившего с 22 по 24 февраля, стало совершенствование компетенции современных руководителей, которым необходимо соответствовать требованиям времени и заданному темпу реформ в стране.
На вышеуказанном курсе прошли обучение начальники отделов и управлений Госинспекции по надзору за использованием питьевой воды при министерстве жилищно-коммунального хозяйства, по чрезвычайным ситуациям, Агентства по развитию фармацевтической отрасли, Госкомитета по оборонной промышленности, Агентства «Узстандарт», Госкомитета по экологии и охране окружающей среды, Госинспекции по контролю в сфере информатизации и телекоммуникации и директор департамента «Халк банка».
Программа курса, занятия по которой проводили ведущие профессора преподаватели Университета мировой экономики и дипломатии МИД, была составлена с учетом современных требований к подготовке кадров, включая такие темы, как лидерство и стратегическое планирование, формирование команды и командная работа, принятие решений и проблема стратегических коммуникаций, современные аспекты психологии лидерства, их применение в реальных управленческих ситуациях и бизнес-кейсах. Также была затронута тема кросс-культурной компетенции в деловом общении и невербальных коммуникаций.