Agentlikda Hindistonning “Classic Industries and Exports Ltd” kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 1 iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi huzuridagi Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligida Hindistonning “Classic Industries and Exports Ltd” kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi direktori o‘rinbosari Jamshid Eshmuradov shuningdek, “Classic Industries and Exports Ltd” kompaniyasi boshqaruvchi direktori Navin Kapur hamda kompaniya vakili Roza Gazizovalar ishtirok etishdi.
Unda O‘zbekiston Respublikasida investitsiya loyihalarini amalga oshirish hamda farmatsevtika mahsulotlarini ishlab chiqarishda mahalliy korxonalar bilan hamkorlik aloqalarini o‘rnatish istiqbollari muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida Agentlik direktori o‘rinbosari mehmonlarni Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi faoliyati bilan tanishtirar ekan O‘zbekistondagi qulay sarmoyaviy muhitlar, investorlar uchun yaratilgan imtiyoz va preferensiyalar haqida so‘z yuritib, Respublikada joylashgan EIZlar va “Tashkent Pharma Park” klasterida investitsiya loyihalarini amalga oshirish imkoniyatlari haqida maʼlumot berdi.
Shundan so‘ng , Janob Kapur uchrashuv uchun minnatdorchilik bildirib, O‘zbekistonda farmatsevtika sanoatiga berilayotgan eʼtiborni alohida taʼkidladi hamda ikki tomonlama hamkorlik munosabatlarini yanada rivojlantirish istagini bildirdi.

The agency held a meeting with representatives of the Indian company Classic Industries and Exports Ltd.
On June 1, 2022, the Agency for Pharmaceutical Industry Development under the Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan held a meeting with the representatives of the Indian company Classic Industries and Exports Ltd.
Deputy Director of the Agency for Pharmaceutical Industry Development Jamshid Eshmuradov and the Managing Director of Classic Industries and Exports Ltd Navin Kapur, and a representative of this company Roza Gazizova attended the meeting.
Officials discussed the prospects of implementing investment projects in the Republic of Uzbekistan and establishing strong cooperation with local enterprises in producing pharmaceutical products.
During the meeting, the Deputy Director of the Agency briefed the guests on the activities of the Pharmaceutical Industry Development Agency, and spoke about the favorable investment climate in Uzbekistan, the benefits and preferences created for investors, and opportunities for investment projects in Free Economic Zones and Tashkent Pharma Park cluster.
At the end of the meeting, Mr. Kapoor expressed his gratitude by highlighting the attention paid to the pharmaceutical industry in Uzbekistan. He conveyed a desire to develop bilateral cooperation between the two states.