Amerika-O‘zbekiston farmatsevtika sammiti doirasidagi uchrashuvlar davom etmoqda
Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi delegatsiyasi O‘zbekistonning Amerikadagi elchixonasiga taklif etildi.
Yurtimizning AQSHdagi Favqulodda va Muxtor elchisi Javlon Vahobov agentlik mutaxassislarini elchixonada yig‘ilgan ishbilarmonlarga - Kaliforniya shtati San-Diyego shahri savdo-sanoat palasiga aʼzo bo‘lgan tadbirkorlarga tanishtirdi.
Agentlik direktori Sardor Kariyev amerikalik tadbirkorlarga O‘zbekistoning farmatsevtika yo‘nalishida qozongan yutuqlari, bu boradagi hamkorlikning istiqbollari bilan haqida so‘zlab berdi.

Продолжаются встречи в рамках Америко-узбекского фармацевтического саммита
Делегация Агентства по развитию фармацевтической отрасли приглашена в посольство Узбекистана в Америке.
Чрезвычайный и Полномочный посол Узбекистана в США Жавлон Вахобов представил специалистов агентства собравшимся в посольстве предпринимателям — членам Торгово-промышленной палаты города Сан-Диего штата Калифорния.
Директор агентства Сардор Кариев рассказал американским предпринимателям о достижениях Узбекистана в сфере фармацевтики, а также об имеющихся больших перспективах сотрудничества в данном направлении.