Amerika-O‘zbekiston farmatsevtika sammiti doirasidagi uchrashuvlar davom etmoqda
Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi delegatsiyasi O‘zbekistonning Amerikadagi elchixonasiga taklif etildi.
Yurtimizning AQSHdagi Favqulodda va Muxtor elchisi Javlon Vahobov agentlik mutaxassislarini elchixonada yig‘ilgan ishbilarmonlarga - Kaliforniya shtati San-Diyego shahri savdo-sanoat palasiga aʼzo bo‘lgan tadbirkorlarga tanishtirdi.
Agentlik direktori Sardor Kariyev amerikalik tadbirkorlarga O‘zbekistoning farmatsevtika yo‘nalishida qozongan yutuqlari, bu boradagi hamkorlikning istiqbollari bilan haqida so‘zlab berdi.

Meetings in the framework of the US-Uzbekistan pharmaceutical summit continue
The Pharmaceutical Industry Development Agency delegation was invited to the Embassy of Uzbekistan in the United States.
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Uzbekistan to the United States Javlon Vahobov introduced the experts of the agency to the people in business gathered at the embassy - entrepreneurs who are members of the Chamber of Commerce and Industry of San Diego, California.
Director of the Agency Sardor Kariev told American entrepreneurs about the achievements of Uzbekistan in the field of pharmaceuticals and the prospects for cooperation in this area.