“IRANPHARMA” 2022 VII Xalqaro farmatsevtika ko‘rgazmasi o‘tkaziladi
Joriy yilning 10-12oktyabr kunlari Tehron shahrida Eron Sog‘liqni saqlash vazirligi hamkorligida “IRANPHARMA” 2022 VII Xalqaro farmatsevtika ko‘rgazmasi o‘tkazilishi belgilangan.
Ko‘rgazmada dunyoning 600 dan ortiq kompaniyalar ishtiroki kutilmoqda. Jumladan, tadbirda dori vositalari,tibbiy buyumlar, tibbiy texnika, fitopreparatlar, biofaol moddalar, farmatsevtikada ishlatiladigan qadoqlovchiva bosma uskunalari, oziq-ovqat va ozuqa qo‘shimchalarini ishlab chiqaruvchilari hamda distribyuter korxonalar qatnashadi.
Ko‘rgazma davomida B2B formatidagi jarayonlar, panel uchrashuvlari, investitsion loyihalar yaratishga oid muhokamalar hamda o‘zaro hamkorlikni yo‘lga qo‘yish borasidagi muzokaralar o‘tkazilishi belgilangan.
O‘zbekiston Respublikasi Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi mazkur tadbirlarni tashkillashtirish va yangi hamkorlarni topishda Erondagi O‘zbekiston elchixonasi bilan birgalikda amaliy yordam ko‘rsatadi.
Ushbu tadbirda ishtirok etish bo‘yicha qo‘shimcha maʼlumotlarni www.iphexpo.com saytidan olishingiz mumkin.

The eighth International Pharmaceutical Exhibition, "IRANPHARMA 2022," will take place in Tehran
The eighth International Pharmaceutical Exhibition, "IRANPHARMA 2022," is scheduled to be held in Tehran on October 10-12 this year in cooperation with the Ministry of Health of Iran.
More than 600 companies worldwide are expected to participate in the exhibition. In particular, manufacturers and distributors of medicines, medical products, medical equipment, Phyto-drugs, bioactive substances, packaging, and printing equipment used in pharmaceuticals, food, and nutritional supplements will participate in the event.
During the exhibition, B2B processes, panel meetings, discussions on the creation of investment projects, and negotiations on establishing cooperation are scheduled.
The Agency for the Development of the Pharmaceutical Industry of the Republic of Uzbekistan provides practical assistance in organizing these events and finding new partners with the Embassy of Uzbekistan in Iran.