“IRANPHARMA” 2022 VII Xalqaro farmatsevtika ko‘rgazmasi o‘tkaziladi
Joriy yilning 10-12oktyabr kunlari Tehron shahrida Eron Sog‘liqni saqlash vazirligi hamkorligida “IRANPHARMA” 2022 VII Xalqaro farmatsevtika ko‘rgazmasi o‘tkazilishi belgilangan.
Ko‘rgazmada dunyoning 600 dan ortiq kompaniyalar ishtiroki kutilmoqda. Jumladan, tadbirda dori vositalari,tibbiy buyumlar, tibbiy texnika, fitopreparatlar, biofaol moddalar, farmatsevtikada ishlatiladigan qadoqlovchiva bosma uskunalari, oziq-ovqat va ozuqa qo‘shimchalarini ishlab chiqaruvchilari hamda distribyuter korxonalar qatnashadi.
Ko‘rgazma davomida B2B formatidagi jarayonlar, panel uchrashuvlari, investitsion loyihalar yaratishga oid muhokamalar hamda o‘zaro hamkorlikni yo‘lga qo‘yish borasidagi muzokaralar o‘tkazilishi belgilangan.
O‘zbekiston Respublikasi Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi mazkur tadbirlarni tashkillashtirish va yangi hamkorlarni topishda Erondagi O‘zbekiston elchixonasi bilan birgalikda amaliy yordam ko‘rsatadi.
Ushbu tadbirda ishtirok etish bo‘yicha qo‘shimcha maʼlumotlarni www.iphexpo.com saytidan olishingiz mumkin.

Вниманию уважаемых представителей местных фармацевтических предприятий и компаний
10-12 октября текущего года в городе Тегеран в сотрудничестве с Министерством здравоохранения Ирана пройдет VII Международная фармацевтическая выставка «IRAN PHARMA» 2022.
На выставке ожидается участие более 600 мировых компаний, в том числе, производители и дистрибьюторы лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинского оборудования, фитопрепаратов, БАДов, упаковочного и полиграфического оборудования, используемого в фармацевтике, пищевых продуктов и пищевых добавок.
В рамках выставки запланированы процессы в формате B2B, панельные встречи, обсуждения по созданию инвестиционных проектов, а также ряд переговоров о взаимном сотрудничестве.
Агентство по развитию фармацевтической отрасли Республики Узбекистан совместно с Посольством Узбекистана в Иране окажет практическую помощь в организации деловых встреч и поиске новых партнеров.