Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha tarqatma materiallar (bukletlar) ishlab chiqildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 12 yanvardagi “Korrupsiyaga qarshi kurashish ishlarining samaradorligini reyting baholash tizimini joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-81-son qarori bilan tasdiqlangan “Davlat organlari va tashkilotlarida korrupsiyaga qarshi kurashish ishlarining samaradorligini reyting baholash yo‘nalishlari va indikator ko‘rsatkichlari”ning beshinchi yo‘nalishi ijrosi yuzasidan korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha Farmatsevtika sohasida aholining hamda soha xodimlarining huquqiy ongi va huquqiy madaniyatini yuksaltirish, ushbu illatga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirishga qaratilgan targ‘ibot tadbirlarining samaradorligini oshirish maqsadida, shuningdek, korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha sohada xodimlarning huquqiy ongi va huquqiy madaniyatini yuksaltirish, ushbu illatga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirishga qaratilgan korrupsiyaga qarshi kurashishga oid tayyorlangan tarqatma materiallar (bukletlar) tarmoq rahbarlari va xodimlari orasida keng targ‘ibot qilingan holda tarqatildi.
Ushbu tarqatma materiallari (bukletlar) agentlik tizimining barcha ishchi xodimlari ish joylariga aholi va boshqa tashrif buyuruvchilarga yaqqol ko‘rinib turadigan joylarga joylashtirilishi va ularning but holda saqlash yuzasidan maʼsullarga alohida ko‘rsatmalar berildi.
Eslatib o‘tamiz Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi tomonidan eʼlon qilingan davlat organlari va tashkilotlarida korrupsiyaga qarshi kurashish ishlari samaradorligi reytingida Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi 67 ball bilan 24 ta davlat tashkiloti orasida 5 o‘rinda qayd etilgandi.

The Agency for the Development of the Pharmaceutical Industry introduced anti-corruption handouts
"Directions and indicators for rating the effectiveness of anti-corruption efforts in state bodies and organizations" approved following the tasks defined in the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated January 12, 2022, "On measures to introduce a system for rating assessment of the effectiveness of anti-corruption work," the number of goals serve to fight against the corruption as a whole.
In order to increase the legal awareness and culture of the population and employees of the pharmaceutical industry, as well as increase the effectiveness of promotional activities aimed at forming an uncompromising attitude towards this evil, handouts (booklets) aimed at fighting against corruption, and shaping an intolerant attitude towards it, were widely distributed among the leaders and employees of the Agency.
Specialists provided instructions to those responsible for placing these handouts in the workplaces of the Agency. They were placed in the areas visible to residents and other visitors.
A reminder, the ranking of the effectiveness of fighting corruption in state bodies and organizations published by the Anti-Corruption Agency, the Agency for the Development of the Pharmaceutical Industry, was ranked 5th among 24 state organizations with 67 points.