Соҳага оид қонун ҳужжатлар
3. Миллатлараро муносабатлар соҳасида Ўзбекистон Республикаси давлат сиёсати концепциясини тасдиқлаш тўғрисида 15.11.2019 йилдаги ПФ-5876-сон
4. 2021 — 2026 йилларга мўлжалланган экстремизм ва терроризмга қарши курашиш бўйича Ўзбекистон Республикаси миллий стратегиясини тасдиқлаш тўғрисида 01.07.2021 йилдаги ПФ-6255-сон
Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори
1. Қадимий ёзма манбаларни сақлаш, тадқиқ ва тарғиб қилиш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида 24.05.2017 йилдаги ПҚ-2995-сон
2. Алломалар, адиб ва мутафаккирларимиз ижодий меросини кенг ўрганиш ва тарғиб қилиш мақсадида ёшлар ўртасида китобхонлик танловларини ташкил этиш тўғрисидаn 12.05.2018 йилдаги ПҚ-3721-сон
3. Хотира ва қадрлаш кунига тайёргарлик кўриш ва уни ўтказиш чора-тадбирлари тўғрисида 23.04.2019 йилдаги ПҚ-4298-сон
4. Буюк шоир ва мутафаккир Алишер Навоий таваллудининг 580 йиллигини кенг нишонлаш тўғрисида 19.10.2020 йилдаги ПҚ-4865-сон
5. Таълим-тарбия тизимини янада такомиллаштиришга оид қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида 06.11.2020 йилдаги ПҚ-4884-сон
6. Маънавий-маърифий ишлар тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида 26.03.2021 йилдаги ПҚ-5040-сон
7. Xотира ва қадрлаш кунига тайёргарлик кўриш ва уни ўтказиш чора-тадбирлари тўғрисида 20.04.2021 йилдаги ПҚ-5081-сон
8. Ўзбекистон Республикаси вазирлар маҳкамаси ҳузуридаги Ўзбекистондаги ислом цивилизацияси маркази фаолиятини янада такомиллаштиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида16.07.2021 йилдаги ПҚ-5186-сон
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори
1. Ўзбекистонда ёшларга оид давлат сиёсатини 2025 йилгача ривожлантириш концепциясини тасдиқлаш тўғрисида 18.01.2021 йилдаги 23-сон
2. Ўзбекистон Ўеспубликаси туризм ва спорт вазирлиги фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида 31.07.2021 йилдаги 477-сон
3. Атоқли адиблар ва мутафаккирларимиз ижодий меросини ёшлар ўртасида тарғиб қилиш ҳамда адиблар хиёбонидан самарали фойдаланиш чора-тадбирлари тўғрисида 24.08.2020 йилдаги 502-сон

Указ Президента Республики Узбекистан
3. Об утверждении концепции государственной политики республики узбекистан в сфере межнациональных отношений от 15.11.2019 г. № УП-5876
4. Об утверждении национальной стратегии Республики Узбекистан по противодействию экстремизму и терроризму на 2021 — 2026 годы от 01.07.2021 г. № УП-6255
Постановление Президента Республики Узбекистан
1. О мерах по дальнейшему совершенствованию системы хранения, исследования и пропаганды древних письменных источников от 24.05.2017 г. № ПП-2995
2. Об организации среди молодежи конкурсов любителей книги в целях широкого изучения и пропаганды творческого наследия наших великих ученых, поэтов и мыслителей от 12.05.2018 г. № ПП-3721
3. О мерах по подготовке и проведению мероприятий к дню памяти и почестей от 23.04.2019 г. № ПП-4298
4. О широком праздновании 580-летия со дня рождения великого поэта и мыслителя Алишера Навоиот 19.10.2020 г. № ПП-4865
5. О дополнительных мерах по дальнейшему совершенствованию системы образования и воспитания от 06.11.2020 г. № ПП-4884
6. О мерах по коренному совершенствованию системы духовно-просветительской работы от 26.03.2021 г. № ПП-5040
7. O мерах по подготовке и проведению дня памяти и почестей от 20.04.2021 г. № ПП-5081
8. O дополнительных мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности центра исламской цивилизации в Узбекистане при кабинете министров Республики Узбекистан от 16.07.2021 г. № ПП-5186
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан
1. Об утверждении концепции развития государственной молодежной политики в узбекистане до 2025 года от 18.01.2021 г. № 23
2. О мерах по организации деятельности министерства туризма и спорта Республики Узбекистан от 31.07.2021 г. № 477
3. О мерах по популяризации творческого наследия известных писателей и мыслителей среди молодежи и эффективному использованию аллеи литераторов от 24.08.2020 г. № 502