Агентлик делегацияси вакиллари АҚШда хизмат сафари билан бўлиб, Phage Futures: USA 2022 тадбирида иштирок этди
Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлиги директорининг ўринбосари Жамшид Эшмуродов бошчилигидаги делегацияси вакиллари АҚШда хизмат сафари билан бўлиб, Phage Futures: USA 2022 тадбирида иштирок этди.
Жорий йилнинг 16-17 кунлари АҚШнинг Бостон шаҳрида бўлиб ўтган мазкур конференция жаҳоннинг биотехнология, фармацевтика соҳаси вакиллари ва мазкур соҳа регуляторлар органларининг етакчи мутахассисларини бир жойга жамлади.
Микробиома препаратларини ишлаб чиқиш ва ривожлантириш бўйича асосий янгиликлар ёритилган тадбирда агентлик экспертлари билан бир қаторда Марказий Осиёда бактериофагга FDA сертификатига эга бўлган ягона корхона «Aziya immunopreparat» МЧЖ вакиллари ҳам иштирок этишди. Ушбу йўналишда Ўзбекистон ишлаб чиқарувчилари жаҳонда илғор эканликларини ва бошқа давлатлардаги соҳа вакиллари томонидан эътирофга сазовор бўлганликларини таъкидлаш жоиз.
Айтиш даркорки, ушбу тадбир бизнес тармоғи ва тадқиқот алоқалари учун эшикларни очувчи муҳим конференциялардан бўлиб, соҳада мавжуд муаммолар учун самарали, хавфсиз ва ҳаётий ечимларни таклиф этиш имконини беради.

Representatives of the Agency were on a business trip to the USA and participated in the Phage Futures: USA 2022 event
Representatives of the delegation headed by the Deputy Director of the Agency for the Development of the Pharmaceutical Industry, Jamshid Eshmurodov, were on a business trip to the USA and participated in the Phage Futures: USA 2022 event.
This conference, which took place in Boston, USA, on 16-17 of this year, brought together leading experts of the world's biotechnology and pharmaceutical industry and regulatory bodies.
In addition to agency experts, the representatives of Asia Immunopreparat LLC, the only company in Central Asia with an FDA certificate for bacteriophage, took part in the event. The event covered the main news on the development and development of microbiome drugs. In this direction, Uzbek producers are world leaders and have been recognized by industry representatives in other countries.
This event is one of the most important conferences that opens doors for business networking and research connections to offer practical, safe, and viable solutions to industry challenges.