Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлиги соҳа ривожи йўлида хорижий давлатлар билан изчил ҳамкорлик қилиб келмоқда.
Мазкур ҳамкорликнинг устувор йўналишларидан бири эса ҳар қандай соҳа ривожи учун муҳим бўлган кадрлар масаласи ҳисобланади. Куни кеча Агентлик экспертлари директор Абдулла Азизов бошчилигида Беларусь Республикасининг йирик компаниялари вакиллари билан ZOOM платформаси орқали музокаралар олиб борилди.
Музокаралар чоғи дори воситаларини ишлаб чиқариш, сифатини назорат қилиш соҳасида фаолият юритаётган фармацевтларни, муҳандис, лаборант ва технологларни мазкур давлатда малака ошириш ва тажриба алмашиш учун юбориш масаласи муҳокама қилинди

Агентство по развитию фармацевтической отрасли последовательно сотрудничает с зарубежными странами в области развития индустрии
Агентство по развитию фармацевтической отрасли последовательно сотрудничает с зарубежными странами в области развития индустрии.
Одним из приоритетов данного сотрудничества является кадровый вопрос, который важен для развития каждой отрасли. По этому вопросу директор Абдулла Азизов и эксперты агентства провели встречу на платформе Zoom с представителями крупных компаний Республики Беларуси.
В ходе встречи обсуждались вопросы обучения и обмена опытом фармацевтов, инженеров, лаборантов и технологов, работающих в сфере производства лекарственных средств и контроля качества.