Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлиги соҳа ривожи йўлида хорижий давлатлар билан изчил ҳамкорлик қилиб келмоқда.
Мазкур ҳамкорликнинг устувор йўналишларидан бири эса ҳар қандай соҳа ривожи учун муҳим бўлган кадрлар масаласи ҳисобланади. Куни кеча Агентлик экспертлари директор Абдулла Азизов бошчилигида Беларусь Республикасининг йирик компаниялари вакиллари билан ZOOM платформаси орқали музокаралар олиб борилди.
Музокаралар чоғи дори воситаларини ишлаб чиқариш, сифатини назорат қилиш соҳасида фаолият юритаётган фармацевтларни, муҳандис, лаборант ва технологларни мазкур давлатда малака ошириш ва тажриба алмашиш учун юбориш масаласи муҳокама қилинди

The Pharmaceutical Industry Development Agency has been consistently cooperating with foreign countries in field development.
One of the priorities of this cooperation is the shortage of specialists, which is important for the development of any industry. For this issue, Director Abdulla Azizov and experts of the agency held a Zoom platform meeting with representatives of large companies in the Republic of Belarus.
During the meeting, the training and experience exchange of pharmacists, engineers, laboratory technicians, and technologists working in the fields of drug production and quality control was discussed.