Ўзбекистон ва Туркманистон фармацевтика соҳаси тадбиркорлари ўртасида учрашув ўтказилди
Фармацевтика соҳасида савдо-иқтисодий ҳамкорликни ривожлантириш, мустаҳкамлаш ва маҳаллий маҳсулотлар экспортини кўпайтириш мақсадида 10-11 октябрь кунлари Ашхобод шаҳрида Ўзбекистон-Туркманистон ишбилармонлар кенгашининг учинчи йиғилиши ўтказилди.
Туркманистон Республикаси билан фармацевтика йўналишидаги ҳамкорлик истиқболлари кенгайиши маҳаллий ишлаб чиқарувчи компанияларни қизиқтирмоқда. Тадбирлар давомида Ўзбекистон ва Туркманистон тадбиркорларининг B2B учрашувлари бўлиб ўтди.
Хусусан, Ўзбекистоннинг фармацевтика маҳсулотларини ишлаб чиқарувчи корхоналари — “Файз Камфорт Нур” ХК, “Абу бакирхон савдо нур” ХК, “Омад Азимшер Файз” МЧЖ, “Махамат ота” МЧЖ, “CENTOR FOR THE ORGANIZATION OF FERULA“ МЧЖ, “NIKA PHARM” МЧЖ, “Optima Sobirjon“ МЧЖ, “Dentafill Plyus” МЧЖ, “OKS MASSAGET” МЧЖ, “Uzgermed Pharm” ҚК МЧЖ, “ Fazo-luxe” МЧЖ, “Aziya imunopreparati“ МЧЖлар туркманистонлик ишлаб чиқарувчилар билан музокаралар ўтказди. Натижада 5,1 млн долларлик экспорт шартномалари имзоланди

Состоялась встреча предпринимателей фармацевтической отрасли Узбекистана и Туркменистана
В целях развития и укрепления торгово-экономического сотрудничества в сфере фармацевтики и увеличения экспорта местной продукции 10-11 октября в Ашхабаде состоялось третье заседание Узбекско-Туркменского Делового совета.
Расширение перспектив фармацевтического сотрудничества с Республикой Туркменистан интересует местные компании-производители. В ходе мероприятий состоялись встречи B2B бизнесменов Узбекистана и Туркменистана.
В частности, предприятия по производству фармацевтической продукции Узбекистана - ЧП «Файз Камфорт Нур», ЧП «Абу бакирхон савдо нур», ООО «Омад Азимшер Файз», ООО «Махамат ота», ООО «CENTOR FOR THE ORGANIZATION OF FERULA», ООО «NIKA PHARM», ООО «Optima Sobirjon», ООО «Dentafill Plyus», ООО «OKS MASSAGET», СП ООО «Uzgermed Pharm», ООО «Fazo-luxe», ООО «Aziya imunopreparati» провели переговоры с туркменскими производителями. В результате были подписаны экспортные контракты на сумму 5,1 млн