Янги Фармацевтика техник университети ва Purdue University ўртасида ҳамкорлик алоқалари йўлга қўйилади
Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлиги экспертлар гуруҳидан иборат делегация жаҳоннинг энг нуфузли олийгоҳлари қаторига қирувчи Purdue Университети вакиллари билан учрашишди.
Университет Саноат ва физик фармацевтика бўлими раҳбари Стивен Бёрн ҳамда профессор Кари Класс билан бўлган учрашувда “Tashkent Pharma Park” инновацион илмий-ишлаб чиқариш фармацевтика кластери ҳудудида қурилаётган Фармацевтика техник университети учун ходимларни тайёрлаш, биотехнология ва биоинженеринг йўналишлари бўйича дастурларни ишлаб чиқиш масалалари муҳокама қилинди.

Будет налажено сотрудничество между новым Техническим университетом фармацевтики Узбекистана и Purdue University США
Делегация в составе экспертов Агентства по развитию фармацевтической отрасли встретилась с представителями одного из самых престижных университетов мира — Purdue University.
В ходе встречи с руководителем отдела Промышленности и физической фармацевтики университета Стивеном Бёрном и профессором Кари Классом были обсуждены вопросы подготовки кадров для строящегося на территории Инновационного научно-производственного фармацевтического кластера “Tashkent Pharma Park” Техническим университетом фармацевтики Узбекистана, а также разработки программ по биотехнологиям и биоинженерингу.