Соғлиқни сақлаш вазирлиги коронавирус инфекциясини даволаш учун мўлжалланган дори воситаларини сотиб олиш бўйича энг яхши таклифлар танловини эълон қилади
Компания ва фирмалар раҳбарлари диққатига!
Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги коронавирус инфекциясини даволаш учун мўлжалланган дори воситаларини сотиб олиш бўйича энг яхши таклифлар танловини эълон қилади
Танловда хорижий дорилар ишлаб чиқарувчилари, уларнинг расмий дистрибюторлари ҳамда маҳаллий ишлаб чиқарувчилар (етказиб берувчилар) иштирок этишлари мумкин.
Энг яхши таклифларни танловчи Буюртмачи номи ва манзили:
Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлигининг Харидлар комиссияси, манзили: Тошкент ш., 100011, Шайхонтохур тумани, Навоий кўчаси, 12 уй, тел.: +998 (71) 241-14-68, электрон почта: info@minzdrav.uz, веб-сайт: www.minzdrav.uz.
Сотиб олинадиган дори воситаларининг номи ва миқдори Илова №1 да кўрсатилган. Танлов ўтказиладиган манзил: Тошкент, 100011, Шайхонтохур тумани, Навоий кўчаси, 12 уй, Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги (иштирокчилар таклифларини очиш санаси ва вақти кейинроқ маълум қилинади).
Танлов иштирокчилари қуйидаги квалификацион талабларга мувофиқлигини тасдиқловчи кафолат хати тақдим этишлари (конвертга солинган ҳолда) керак:
- қайта ташкил этиш, тугатиш ёки банкротлик жараёнида эмаслик;
- харид комиссияси томонидан талаб қилинган барча керакли ҳужжатларни ўз вақтида тақдим этиш;
- қонунбузар ижрочиларнинг Ягона реестрида йўқлик;
- илгари тузилган шартномалар бўйича ўз зиммасига олган мажбуриятларни лозим даражада бажармасликнинг мавжуд эмаслиги;
- танлов эълон қилинганидан камида 6 ой олдин ташкил этилганлиги;
- Буюртмачи билан суд ёки арбитраж муҳокамалари ҳолатида эмас;
- имтиёзли солиқ режимини таъминлайдиган давлатларда ёки ҳудудларда рўйхатдан ўтказилмаган ва / ёки молиявий операциялар (оффшор зоналар) пайтида маълумотларнинг ошкор этилиши ва тақдим этилишини назарда тутмаган, шунингдек оффшор зоналарда жойлашган банкларда ҳисобларнинг йўқлиги. Ушбу ҳудудларда ишлаб чиқариш қувватига эга бўлган компаниялар бундан мустасно.
Етказиб бериш шартлари ва муддатлари:
Маҳаллий етказиб берувчилар учун: Харидорнинг Тошкент шаҳридаги DDP омбори, 30 кун;
Хорижий етказиб берувчилар учун: Тошкент шаҳридаги DAP, 30 кун.
Етказиб беришнинг қолган тенг шартларида, етказиб беришнинг энг қисқа муддатини кафолатлайдиган иштирокчилар афзал топилади.
Тўлов шартлари:
- маҳаллий етказиб берувчилар учун: Ўзбекистон сўми, 15% олдиндан тўлов, қолган 85% товар олгандан кейин;
- хорижий етказиб берувчилар учун: AҚШ доллари, евро (100% қайтариб бўлмайдиган аккредитив).
Компаниялар атайлаб ёки тезкор буюртма почта орқали (таклифларни қабул қилиш муддатининг охирги кунига қадар) ичида иккита ички конверт бўлган битта муҳрланган ташқи пакетни (ёпиштириш жойларида компания раҳбарининг муҳри ва имзоси билан) тақдим этишлари шарт:
- ишлаб чиқарувчиси, савдо номи, дозаси ва таклиф этилаётган дори воситасининг бошқа маълумотлари кўрсатилган техник ва нарх таклифи (таклиф қилинаётган нарх, етказиб бериш шартлари ва муддатлари) билан асл нусхаси, тасдиқловчи материаллар (йўриқномалар, сертификатлар, каталоглар, рисолалар ва бошқалар), шунингдек 4-бандда кўрсатилган кафолат хати;
- техник ва нарх таклифи, 4-бандда кўрсатилган кафолат хати нусхалари.
Таклифлар Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги Харидлар комиссиясининг Ишчи органига жўнатилади, Тошкент шаҳри, 100007, Мирзо Улуғбек кўчаси, 32б, тел.: + (998 71) 268 25 44.
Таклифларни қабул қилишнинг охирги муддати: 2020 йил 29 август куни Тошкент вақти билан соат 15:00 гача.
Ремдесевир ва Фавирапир препаратларини етказиб берувчилар учун таклифларни қабул қилиш муддати 2020 йил 3 сентябрь Тошкент вақти билан соат 17:00 гача.
Ҳар бир пакет ва ички конвертларда қуйидагилар бўлиши керак:
- иштирокчининг исми ва уланиш маълумотлари (телефон рақамлари, электрон почта);
- Илова №1 га мувофиқ таклиф этилаётган товарлар позициясининг номи.
Таклиф этилаётган дори воситаларининг қолдиқ муддати камида 70% бўлиши керак. Буюртмачи етказиб бериш шартномасини тузиш пайтида мамлакатда бўлган эҳтиёждан келиб чиқиб, сотиб олинадиган дори воситалари ҳажмини кўпайтириш ёки камайтириш ҳуқуқига эга.
Хорижий ишлаб чиқарувчилар ва етказиб берувчиларда GMP ишлаб чиқариш майдончаси учун сертификатлар, FDA-US ёки ЖССТ сертификати, ёки таклиф этилаётган дори воситаларининг Европа Иттифоқи/ЕОИИ мамлакатларидан бирида рўйхатдан ўтказилганлиги ҳужжатининг мавждулиги мажбурийдир.
Aгар препаратнинг сифат кўрсаткичлари ва эълон қилинган хусусиятлари сертификатлаштиришга мос келмаса, олдиндан тўлов миқдорини тўлиқ қайтариб бериш билан шартнома бекор қилиниши мумкин.
Маҳаллий ишлаб чиқарувчилар учун Ўзбекистон Республикасининг амалдаги қонун ҳужжатларига мувофиқ имтиёзлар қўлланилиши мумкин.
COVID -19 билан касалланган барча беморлар учун тўла даволаш курс учун зарур дори воситаларига эҳтиёж
(Кейинги 3 ой мобайнида COVID-19 беморларининг тахминий сонига асосланган ҳисоблар)
Дори воситалари Дори шакли ва дозаси Дори воситасининг бир ўрамдаги сони Ўрамлар сони
А.
1 Меропенем инъекцион эритма тайёрлаш учун кукун 1 гр (флакон) 1 22 000
2 Пиперациллин + Тазобактам инъекцион эритма тайёрлаш учун кукун 4,5 гр (флакон) 1 20 000
3 Цефепим + Сульбактам инъекцион эритма тайёрлаш учун кукун 1 гр + 0,5 гр (флакон) 1 58 000
4 Цеуроксим инъекция  учун кукун   0,75 г 1 41 000
5 Ванкомицин инъекция  учун кукун  1000 мг 1 5 000
6 Цефотаксим инъекцион эритма тайёрлаш учун кукун 1 гр (флакон) 1 35 000
7 Ремдесивир инъекцион эритма тайёрлаш учун кукун 100 мг (флакон) 1 20 000
8 Фавипиравир таблетка 200 мг 10 30 000
Б.
9 Гидроксихлорохин  таблетка 200 мг 20 16 500
В.
10 Гепарин инъекцион эритма 5000 ЕД 5мл; 1мл №5 1 140 000
11 Эноксипарин инъекцион эритма 40 мг/0,4мл 10 3 500
инъекцион эритма 60 мг/0,6мл 10 1 500
инъекцион эритма 80 мг/0,8мл 10 1 000
Г.
12 Дексаметазон   инъекция учун эритма (ампула) 4 мг/1мл 10 11 020
Д.
13 Альбумин инфузион эритма 20% 100 мл 1 5 000
14 Натрия бикарбонат инфузион эритма 200 мл 1 434 000
Е.
15 Фуросемид инъекцион эритма 10% 1мл 10 2 884
Ё.
16 Норадреналин инъекцион эритма 10% 1мл 10 150
17 Эпинефрин инъекцион эритма 0,18% 10 160
Ж..
18 Юқори оқсил(протеин)ли аралашма 500 мл 1 50 000
Қўшимча маълумот учун “O‘zmedimpeks” ДУКга мурожаат қилишингиз мумкин: Тошкент, 100007, Мирзо Улуғбек кўчаси, 32б, тел.: (+998 71) 268 25 44.

Вниманию руководителей компаний и фирм!
Министерство здравоохранения Республики Узбекистан объявляет отбор наилучших предложений на закупку лекарственных препаратов, предназначенных для лечения коронавирусной инфекции
В отборе могут принять участие, как иностранные производители лекарственных препаратов и их официальные дистрибьюторы, так и отечественные производители (поставщики)
1. Наименование и адрес Заказчика по отбору наилучших предложений:
Закупочная комиссия Министерства здравоохранения Республики Узбекистан, адрес: г. Ташкент, 100011, Шайхантохурский район, ул. Навои, д. 12, тел.: +998(71) 241-14-68, e-mail: info@minzdrav.uz, сайт: www.minzdrav.uz.
2. Наименование и количество закупаемых лекарственных препаратов указаны в Приложении №1.
3. Адрес и место проведения отбора: г. Ташкент, 100011, Шайхантохурский район, ул. Навои, д. 12, Министерство здравоохранения Республики Узбекистан (о дате и времени вскрытия предложений участников будет сообщено дополнительно).
4. Участникам отбора необходимо представить (вложить в конверт) гарантийное письмо об их соответствии нижеследующим квалификационным требованиям:
➖ не находится в стадии реорганизации, ликвидации или банкротства;
➖ предоставить в установленные сроки все необходимые запрашиваемые документы закупочной комиссией;
➖ не находится в Едином реестре недобросовестных исполнителей;
➖ не имеет ненадлежащее исполнение принятых обязательств по ранее заключенным контрактам;
➖ учрежден не менее 6 месяцев до объявления отбора;
➖ не находится в состоянии судебного или арбитражного разбирательства с Заказчиком;
➖ не зарегистрирован в государствах или на территориях, предоставляющих льготный налоговый режим и/или не предусматривающих раскрытие и предоставление информации при проведении финансовых операций (оффшорные зоны), а также отсутствие счетов в банках, находящихся в оффшорных зонах. За исключением компаний, у которых производственные мощности находятся на данных территориях.
5. Условия и сроки поставки:
➖ для отечественных поставщиков: DDP склад Покупателя в г. Ташкенте, 30 дней;
➖ для иностранных поставщиков: DAP г. Ташкент, 30 дней.
При прочих равных условиях поставки, предпочтение будет отдаваться участникам, которые гарантируют наиболее ранние сроки поставки.
6. Условия оплаты:
➖ для отечественных поставщиков: узбекские сумы, 15% предоплата, остальные 85% после получения товара;
➖ для иностранных поставщиков: Доллар США, Евро (100% безотзывный аккредитив).
7. Компании должны представить нарочно, либо заказной срочной почтой (до даты последнего срока приёма предложений) один запечатанный внешний пакет (с печатью и подписью руководителя компании в местах склейки), включающий в себя два внутренних конверта:
➖ оригинал с техническим и ценовым предложением (предлагаемая цена, сроки и условия поставки), с указанием производителя, торгового названия, дозировки и других данных предлагаемого препарата, а также приложением подтверждающих материалов (инструкций, сертификатов, каталогов, брошюр и т.д.) и гарантийное письмо, указанное в п. 4.
➖ копии с техническим и ценовым предложением, гарантийное письмо, указанное в п. 4.
Предложения подаются в Рабочий орган Закупочной комиссии Министерства Здравоохранения Республики Узбекистан, по адресу: г. Ташкент 100007, ул. М. Улугбека, д. 32б, тел.: +(998 71) 268 25 44.
8. Последний срок приема предложений: 29 августа 2020 г. до 15-00 часов по ташкентскому времени. Для поставщиков препаратов Ремдесевир и Фавирапир последний срок приема предложений: 03 сентября 2020 г. до 17-00 часов по ташкентскому времени.
9. На каждом пакете, а также внутренних конвертах должно быть указано следующее:
➖ наименование участника и контактные данные (номера телефонов, e-mail);
➖ наименование позиции предлагаемого товара согласно Приложению
10. Остаточный срок предлагаемых лекарственных препаратов должен составлять не менее 70%.
11. Заказчик вправе увеличить или уменьшить закупаемый объем лекарственных препаратов, исходя из имеющейся в стране потребности на момент заключения договора поставки.
12. Для иностранных производителей и поставщиков обязательно наличие (предоставление) сертификатов на производственную площадку GMP, а также сертификата FDA-US или ВОЗ, или регистрации предлагаемых препаратов в одной из стран Европейского Союза / ЕАЭС.
13. При несоответствии качественным параметрам и заявленным характеристикам препарата при сертификации договор, может быть аннулирован с полным возвратом суммы предоплаты.
14. Для национальных производителей могут применяться преференции в соответствии с действующими законодательными актами Республики Узбекистан.
15. За дополнительной информацией обращаться в ГУП «O‘zmedimpeks» по реквизитам: г. Ташкент, 100007, ул. М. Улугбека, д. 32б, тел.: +(998 71) 268 25 44.