Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлиги @Stop_corruptionbot фаолиятини йўлга қўйди
Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлиги директори Сардор Кариев ташаббуси билан фармацевтика соҳасидаги коррупция ҳолатларини олдини олиш ва унга қарши курашиш мақсадида жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатларини қабул қилувчи махсус @Stop_corruptionbot фаолияти йўлга қўйилди.
Энди Сиз соҳадаги қонунбузарлик ва коррупция ҳолатларига дуч келсангиз, ушбу @Stop_corruptionbot ёки (71) 2340604 ишонч телефони орқали Агентликка бевосита мурожаат қилишингиз мумкин.
Ҳар бир мурожаат шахсан Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлиги директори назорати остида қонунда белгиланган тартибда кўриб чиқилади.
Мурожаатлар жисмоний шахснинг илтимосига кўра унинг шахсига доир бирон-бир маълумот ошкор этилмаган ҳолда ўрганилади ва ўрганиш натижалари бўйича ҳужжатлар зарур ҳолларда қонуний баҳо бериш учун тегишли ваколатли ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларга тақдим этилади.
Маълумот тарзида эътиборингизга шуни етказамизки, аноним мурожаатлар (жисмоний шахснинг фамилияси (исми, отасининг исми), унинг яшаш жойи тўғрисидаги маълумотлар кўрсатилмаган ёҳуд улар ҳақида ёлғон маълумотлар кўрсатилган мурожаатлар) Ўзбекистон Республикасининг "Жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатлари тўғрисида»ги Қонунининг 29-моддаси 1-қисми иккинчи хатбошисига асосан кўриб чиқилмайди.

Агентство по развитию фармацевтической отрасли запустило бот @Stop_corruptionbot
В целях предотвращения и борьбы с коррупцией в фармацевтической отрасли по инициативе директора Агентства по развитию фармацевтической отрасли Сардора Кариева запускается специальный бот - @Stop_corruptionbot для приёма обращений от физических и юридических лиц.
Отныне, если вы столкнулись с какими-либо нарушениями или коррупцией в отрасли, вы можете связаться с Фармагентством через
@Stop_corruptionbot или напрямую позвонив по номеру (71) 2340604.
Каждое обращение будет рассматриваться индивидуально под контролем директора Агентства по развитию фармацевтической отрасли в порядке, установленном законодательством.
По просьбе физического лица, обращения будут рассматриваться без раскрытия какой-либо информации о его/её личности, и документы с результатами будут предоставляться соответствующим правоохранительным органам, где это необходимо, для законной оценки.
Мы хотели бы сообщить вам, что в соответствии с пунктом 1 статьи 29 Закона Республики Узбекистан «О физических и юридических лицах» анонимные обращения (без информации о месте проживания (адреса), фамилии, имени и отчества физического лица, или ложные сведения) не рассматриваются.