Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлиги раҳбариятининг Cити Пҳарма (Покистон) вакиллари билан учрашуви бўлиб ўтди.
Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлиги директори ўринбосари Жамшид Эшмурадов раҳбарлигида Инвестициялар, саноат ва савдо вазирлиги масъул ходимлари билан биргаликда Сити Пҳарма компанияси Сити Груп раиси - Надеэм Амжад, компания бош директори Ризван Шеикҳ билан учрашув бўлиб ўтди. Учрашувдан кўзланган асосий мақсад - икки давлат Фармацевтика соҳаси вакиллари ўртасида ўзаро манфаатли шериклик алоқаларини ўрнатиш ва уларнинг истиқболларини муҳокама қилиш. Сити Пҳарма Лимитед-бу инсон саломатлиги учун фаол фармацевтика ингредиентлар ва бир қатор дженерикларни ишлаб чиқарадиган, сотадиган ва тарқатадиган Покистон Фармацевтика компанияси ҳисобланади.
Ушбу компаниянинг вазифаси дунё аҳолисини арзон нархларда юқори сифатли Фармацевтика маҳсулотлари билан таъминлаш имкониятларини излаш орқали аҳоли саломатлиги даражасини оширишдан иборатлиги таъкидланди. Учрашув натижаларига кўра, Сити Пҳарма компанияси Сити Груп раиси - Надеэм Амжад қабул учун Жамшид Эшмурадовга миннатдорчилик билдириб, Ўзбекистондаги қулай инвестициявий муҳит шароитлар яратилганлигини таъкидлади ва компания келажакда Ўзбекистон бозорига кириш истагини билдирди ҳамда ишлаб чиқариш соҳасидаги ҳамкорлик истиқболларини компания таъсисчилари билан муҳокама қилиб, натижалари бўйича жавоб беришлари таъкидланди.

Состоялась встреча между руководством Агентства по развитию фармацевтической отрасли и представителями Citi Pharma (Пакистан).
Состоялась встреча с председателем правления «City Group» компании «City Pharma» Nadeem Amjad и генеральным директором компании Rizvan Sheikh под руководством заместителя директора Агентства по развитию фармацевтической сети Джамшида Эшмурадова совместно с ответственными сотрудникамм Министерства инвестиций, промышленности и торговли. Основная цель встречи – установление взаимовыгодных партнерских отношений между представителями фармацевтической отрасли двух стран и обсуждение их перспектив. Siti Pharma Limited — Пакистанская фармацевтическая компания, которая производит, продает и распространяет активные фармацевтические ингредиенты и ряд дженериков для здоровья человека.
Отмечено, что миссия данной компании заключается в повышении уровня здоровья населения путем поиска возможностей обеспечения населения мира качественной фармацевтической продукцией по низким ценам. По итогам встречи, Nadrem Amjad, председатель city Group, компании City Pharma, поблагодарил Джамшида Эшмурадова за прием, отметил, что в Узбекистане созданы благоприятные инвестиционные условия, а компания выразила желание выйти на узбекский рынок в будущее, а также было подчеркнуто, что они обсудят перспективы сотрудничества в сфере производства с учредителями компании, и сообщат о результатах.