“GМP амалиётини татбиқ этишнинг долзарб масалалари" мавзусида марафон ташкил қилинмоқда
10 май 2022 йил, 10:00 - 13:30 “GМP АМАЛИЁТИНИ ТАТБИҚ ЭТИШНИНГ ДОЛЗАРБ МАСАЛАЛАРИ"  МАВЗУСИДА МАРАФОН
Манзил: Амир Темур ҳиёбони, Le Grande Plaza меҳмонхонаси
ҲУРМАТЛИ ТОШКЕНТ ШАҲАР ФАРМАЦЕВТИКА КОРХОНАЛАРИ РАҲБАРЛАРИ ВА ПОЙТАҲТИМИЗ МЕҲМОНЛАРИ ДИҚҚАТИГА!!!
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 21 янврадаги ПФ-55-сон Фармони ижросини таъминлаш мақсадида, жумладан фармацевтика соҳасига зарур амалиётларни (GXP) жорий этиш мақсадида 2022 йил 10 май куни Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлиги, “Зарур амалиётлари маркази“ ДУК ва “ВИАЛЕК” компаниялар гуруҳининг GDP/GMP/GPP бўйича хорижий экспертлари иштирокида давра суҳбати тарзида марафон ташкил этилади.
Марафон иштирокчилари "Зарур ишлаб чиқариш (GМP) амалиётини татбиқ этишнинг долзарб масалалари" жараёнида юзага келадиган барча муаммоли масалаларга тўлиқ жавоб олишлари мумкин бўлади. Ушбу тадбир фақат мутахассислар учун мўлжалланган, биринчи навбатда ваколатли шахслар, сифат директорлари, шунингдек, маҳаллий фармацевтика ишлаб чиқарувчи корхона раҳбарлари учун тавсия этилади.
Форум дастурида ВИAЛЕК компанипясининг  халқаро GМP экспертлари томонидан қуйидаги мавзулардаги  маърузалари ўз ичига олади:
GMPни жорий этишдаги беш хатоА.В.Александров, ВИАЛЕК компаниялар гуруҳи раҳбари, GDP /GMP бўйича халқаро эксперт;
Рақамли маркировкалашни амалга оширишда сифат тизимидаги зарур ўзгаришларЭркин Назаров, ВИАЛЕК компаниялар гуруҳи ҳудудий бўлими раҳбари, GDP/GMP/GPP эксперт-маслаҳатчиси;
Шунингдек, тиббий маҳсулотларни рақамли маркалаш бўйича жорий мавзу бўйича амалий тажриба натижаларини эшитиш режалаштирилган:
“Инфузион эритмалар ишлаб чиқариш линиясида рақамли маркировкани жорий қилиш тажрибаси” Satish Vijauwargi, CП ООО “Serena Healthcare"МЧЖ ҚК Бош директори
Дори воситаларини маркировкалаш – оператор фикриОлег Кузмин, “CРПТ Турон” МЧЖ операцион директори;
Шунингдек, Сиз Ўзбекистон назорат қилувчи органлар раҳбариятидан тиббий маҳсулотларни рўйхатдан ўтказиш, фармацевтика фаолиятини лицензиялаш, шунингдек, илғор тажрибаларни (GxP) жорий этиш ва сертификатлаш бўйича ўзингизни қизиқтирган саволларингизга тўғридан-тўғри жавоб олиш имконига эга, бўласиз.
Марафонда иштирок этиш бепул. Иштирок этиш сертификатини олиш учун фақат рўйхатдан ўтиш керак.
Тадбирда иштирок этиш учун телеграм канали ёки www.vialek.uz сайти, шунингдек, телефон/телеграм (+99893 657 17 06) орқали рўйхатдан ўтиш мумкин.
“GМP АМАЛИЁТИНИ ТАТБИҚ ЭТИШНИНГ ДОЛЗАРБ МАСАЛАЛАРИ"  МАВЗУСИДАГИ МАРАФОН  ДАСТУРИ
10 май 2022 йил, 10:00 - 13:30
9:00-10:00 Иштирокчиларни қайддан ўтказиш
10:00-10:10 Марафонни очилиши. “Зарур амалиётлар GxP маркази” ДУК директори А.Ф.Дусматовнинг кириш сўзи.
10:10-10:30 "Инфузион эритмалар ишлаб чиқариш линиясида рақамли белгиларни амалга ошириш тажрибаси" мавзусида Serena Healthcare" Қўшма корхонаси МЧЖ Бош директори Satish Vijauwargi маърузаси.
10:30-10:45 Муҳокамалар, Савол жавоблар
10:45-11:15 “GMPни жорий этишдаги беш хатомавзусида ВИАЛЕК компаниялари гуруҳи  раҳбари, GDP/GMP бўйича халқаро эксперт А. В. Александров маърузаси
11:15-11:30  Муҳокамалар, Савол жавоблар
11:30-12:00 Кофе-брейк
12:00-12:20 “Дори воситаларини маркировкалаш – оператор фикриCRPT Turon МЧЖ операцион директори Олег Кузьмин маърузаси
12:20 -12:40  Муҳокамалар, Савол жавоблар
12:40 - 13:00 “Рақамли маркировкалашни жорий қилишда сифат тизимидаги зарурий ўзгаришлармавзусида ВИАЛЕК компаниялари гуруҳи минтақавий бўлинмаси раҳбари, GDP/GMP бўйича эксперт-маслаҳатчи Эркин Назаров маърузаси

Марафон “Актуальные вопросы внедрения GMP»
В целях обеспечения реализации Указа Президента Республики Узбекистан №УП-55 от 21 января 2022 года по внедрению надлежайших практик в фармацевтической отрасли (GXP), 10 мая 2022 года Агентством по развитию фармацевтической отрасли, ГУП “Центр надлежайших практик”, а также с участием международных GDP/GMP/GPP экспертов от ГК ВИАЛЕК организуется марафон в форме круглого стола.
Участники марафона смогут получить исчерпывающие ответы по всем проблемным вопросам возникающим при внедрении  Надлежайщей производственной практики (GМP). Данное мероприятие предназначено только для специалистов, рекомендуется впервую очередь для уполномоченных лиц, директоров по качеству, а также собственников отечественных фармпроизводителей.
В программе форума доклады международных  экспертов по GMP ГК ВИАЛЕК на темы:
«Пять ошибок при внедрении GMP” Александр В. Александров, руководитель Группы компаний ВИАЛЕК, международный эксперт GDP/GMP.
“Необходимые изменения в системе качества при внедрении цифровой маркировки” Эркин Назаров, руководитель регионального подразделения ГК ВИАЛЕК эксперт-консультант GDP/GMP/GPP.
Также планируется заслушать результаты по практическому опыту  актуальной темы по цифровой маркировке медицинской продукции:
"Опыт внедренения цифровой маркировки на производственной линии инфузионных растворов". Satish Vijauwargi, СЕО/Генеральный директор CП ООО Serena Healthcare"
“Маркировка лекарственных препаратов - взгляд оператора"  Олег Кузьмин, операционный директор ООО CRPT Turon
Вы также имеете возможность получить напрямую ответы от  руководства регуляторных органов Узбекистана на ваши вопросы по регистрации медицинской продукции,  фармацевтическому лицензированию, а также  внедрением и сертификацией по надлежайшим практикам (GXP).
Участие в марафоне бесплатное. Требуется только регистрация для оформления сертификата участника.
Для участия в мероприятии вы можете зарегистрироваться через телеграм-канал или на сайте www.vialek.uz, а также по телефону/телеграм (+99893 6571706).
ПРОГРАММА  МАРАФОН “АКТУАЛЬНЫЕ ВОПРОСЫ ВНЕДРЕНИЯ GMP»
10 май 2022 г, 10:00-13:30
9:00 -10:00 регистрация участников
10:00 – 10:10 Открытие Марафона. Вступительное слово Директор ГУП Центра GxP А.Ф.Дусматов
10:10 – 10:30 Доклад "Опыт внедренения цифровой маркировки на производственной линии инфузионных растворов". Satish Vijauwargi, СЕО/Генеральный директор CП ООО Serena Healthcare"
10:30 – 10:45 Обсуждение, Вопросы ответы
10:45 – 11:15   Доклад «Пять ошибок при внедрении GMP Александр В. Александров, руководитель Группы компаний ВИАЛЕК, международный эксперт GDP/GMP.
11:15 -11:30 Обсуждение, Вопросы ответы
11:30 – 12:00 Кофе-брейк
12:00 – 12:20 Доклад “Маркировка лекарственных препаратов - взгляд оператора" Олег Кузьмин, операционный директор ООО CRPT Turon
12:20 -12:40 Обсуждение, Вопросы ответы
12:40 – 13:00 Доклад “Необходимые изменения в системе качества при внедрении цифровой маркировки” Эркин Назаров, руководитель регионального подразделения ГК ВИАЛЕК эксперт-консультант GDP/GMP/GPP.