Қорақалпоғистон Республикаси Нукус шаҳрида ҳудудий тармоқлараро саноат ярмаркаси ўтказилди
Жорий йилнинг 25-26 август кунлари Қорақалпоғистон Республикаси Нукус шаҳридаги 1-сонли спорт мактаби мажмуасида табиий ва минерал ресурсларни чуқур қайта ишлаш, нефт-кимё саноати ҳамда фармацевтика, қурилиш материаллари, электр энергияси ва электр техникаси маҳсулотлари ярмаркаси бўлиб ўтди.
Мазкур ярмаркада Қорақалпоғистон Республикаси фармацевтика тармоғини ривожлантириш бўлинмаси ҳам ўз кўргазма стенди билан иштирок этди.
Ушбу стендда Республикада фаолият юритаётган 7 та маҳаллий ишлаб чиқарувчи корхоналар жумладан, NUKUS MED TEX " МЧЖ ҚҚ, ИП ООО "SERENE HEALTHCARE", "DENTALS PHARMA" МЧЖ, "Жайхун Инвест" МЧЖ, "OKS MASSAGET" МЧЖ, «Jurabek Laboratories» МЧЖ ҚК, «ASTESS ATRAMATIK STERIL JARROHLIK IPLARI» МЧЖ томонидан ишлаб чиқарилган (77 дан ортиқ турдаги дори воситаси ва 227 турдаги тиббий буюм ва тиббий техника) фармацевтика маҳсулотлари ўрин эгаллади.
Таъкидлаш жоиз, Қорақалпоғистон Республикаси фармацевтика тармоғини ривожлантириш бўлинмаси вакиллари ярмаркадаги фаол иштироки учун ташкилотчилар томонидан махсус ташаккурнома билан тақдирланишди.

В Нукусе проведена региональная межотраслевая промышленная ярмарка
25-26 августа текущего года в спортивной школе №1 города Нукус Республики Каракалпакстан состоялась ярмарка продукции глубокой переработки природных и минеральных ресурсов, нефтехимической промышленности, фармацевтики, строительных материалов, электроэнергии и электрооборудования.
В ярмарке со своим выставочным стендом приняли участие представители Отделения по развитию фармацевтической отрасли Республики Каракалпакстан.
На данном стенде была размещена фармацевтическая продукция, выпущенная 7 местными производителями, такими, как СП ООО «NUKUS MED TEX», ИП ООО «SERENE HEALTHCARE», ООО «DENTALS PHARMA», ООО «Жайхун Инвест», ООО «OKS MASSAGET», СП ООО «Jurabek Laboratories», ООО «ASTESS ATRAMATIK STERIL JARROHLIK IPLARI». В частности, были представлены более 77 видов лекарственных средств, а также 227 видов изделий медицинского назначения и медицинской техники.
Уместно отметить, что представители Отделения по развитию фармацевтической отрасли Республики Каракалпакстан были удостоены благодарственных писем организаторов за активное участие в работе ярмарки.