Қорақалпоғистон Республикаси Нукус шаҳрида ҳудудий тармоқлараро саноат ярмаркаси ўтказилди
Жорий йилнинг 25-26 август кунлари Қорақалпоғистон Республикаси Нукус шаҳридаги 1-сонли спорт мактаби мажмуасида табиий ва минерал ресурсларни чуқур қайта ишлаш, нефт-кимё саноати ҳамда фармацевтика, қурилиш материаллари, электр энергияси ва электр техникаси маҳсулотлари ярмаркаси бўлиб ўтди.
Мазкур ярмаркада Қорақалпоғистон Республикаси фармацевтика тармоғини ривожлантириш бўлинмаси ҳам ўз кўргазма стенди билан иштирок этди.
Ушбу стендда Республикада фаолият юритаётган 7 та маҳаллий ишлаб чиқарувчи корхоналар жумладан, NUKUS MED TEX " МЧЖ ҚҚ, ИП ООО "SERENE HEALTHCARE", "DENTALS PHARMA" МЧЖ, "Жайхун Инвест" МЧЖ, "OKS MASSAGET" МЧЖ, «Jurabek Laboratories» МЧЖ ҚК, «ASTESS ATRAMATIK STERIL JARROHLIK IPLARI» МЧЖ томонидан ишлаб чиқарилган (77 дан ортиқ турдаги дори воситаси ва 227 турдаги тиббий буюм ва тиббий техника) фармацевтика маҳсулотлари ўрин эгаллади.
Таъкидлаш жоиз, Қорақалпоғистон Республикаси фармацевтика тармоғини ривожлантириш бўлинмаси вакиллари ярмаркадаги фаол иштироки учун ташкилотчилар томонидан махсус ташаккурнома билан тақдирланишди.

On August 25-26 of this year, a fair on deep processing of natural and mineral resources, petrochemical industry, pharmaceuticals, construction materials, electricity, and electrical equipment was held in the complex of sports school No. 1 in Nukus, Republic of Karakalpakstan.
The Agency for Development of the Pharmaceutical Industry regional unit in Karakalpakstan also participated in the exhibition.
The exhibition stand displayed the pharmaceutical products (more than 77 types of drugs and 227 types of medical devices and medical equipment) produced by seven local manufacturing enterprises operating in the Republic, including NUKUS MED TEX LLC QQ, IP OOO SERENE HEALTHCARE, DENTALS PHARMA LLC, Jayhun Invest LLC, OKS MASSAGET" LLC, Jurabek Laboratories LLC, JV ASTESS ATRAMATIK STERIL SURGICAL THREADS LLC.
It is essential to note that the representatives of the Agency's regional unit in Karakalpakstan were awarded a special thank you letter by the organizers for their active participation in the fair.