Britaniyaning nufuzli universitetlarida taʼlim olish imkoniyatini qo‘ldan boy bermang
O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi huzuridagi Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi Britaniyaning nufuzli universitetlarida taʼlim olish imkoniyatini bermoqda.
Xorijiy oliy o‘quv yurtlarining magistratura yo‘nalishida 2022-2023 o‘quv yillarida malaka oshirish istagida bo‘lgan hamda o‘z faoliyatini “Tashkent Pharma Park”da davom ettirishni maqsad qilgan nomzodlar uchun navbatdagi tanlovni eʼlon qilamiz.
O‘qish quyidagi mutaxassisliklar bo‘yicha olib boriladi:
➖ Farmatsiya;
➖ Biofarmatsevtika fanlari va biotexnologiyalar;
➖ Klinik farmatsiya;
➖ Dori vositalarini tadqiq qilish va ishlab chiqish;
➖ Farmatsevtika texnologiyalarining sifatini taʼminlash;
➖ Biokimyo;
➖ Tibbiy kimyo;
➖ Biotibbiyot fani;
➖ Kosmetologiya fanlari.
Tanlovdan o‘tgan va chet el universitetlarini bitirgan nomzodlar o‘z faoliyatlarini “Tashkent Pharma Park”ning ilmiy-pedagogik xodimlari sifatida davom ettiradilar. Yetuk mutaxassislar, professor, o‘qituvchilar tajribasi, zamonaviy loboratoriyalardan foydalanish imkoniyati endi sizda bor.
“Tashkent Pharma Park” tizimida ishlash va zamon talabiga mos kadrga aylanish uchun dadil qadam tashlash vaqti keldi. Innovatsion rivojlanishga hissa qo‘shish sizning tashabbusingiz, O‘zbekiston farmatsevtikasini rivojlantirish yo‘lida samarali mehnat qilish imkonini esa biz taqdim etamiz.
Magistratura yo‘nalishida tahsil olish uchun nomzodlarga qo‘yiladigan talablar:
▪️ farmatsevtika, biologiya, kimyo yoki tibbiyot fanlari bo‘yicha bakalavr darajasi;
▪️ Ingliz tili bo‘yicha bilim darajasi - IELTS 6.5;
▪️ “Tashkent Pharma Park” tizimida ishlashga bo‘lgan rag‘bat, shuningdek, farmatsevtika va tegishli fanlar bo‘yicha malaka oshirishga tayyorlik;
▪️ O‘zbekiston Respublikasining 40 yoshgacha bo‘lgan fuqarosi bo‘lish;
Quyidagi xarajatlar Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi tomonidan moliyalashtiriladi:
➖ Talaba vizasini olish bilan bog‘liq barcha xarajatlar;
➖ O‘qishdan oldin va o‘qish tamomlangandan so‘ng aviachiptalar;
➖ Yo‘l xarajatlariga tegishli, aeroportdan universitetgacha va teskari yo‘nalishda sodir bo‘ladigan transport hamda Covid-19 PSR testlar xarajatlari;
➖ Universitetda o‘qish puli;
➖ Universitet yotoqxonasining puli;
➖ Britaniyada yashash uchun to‘lanadigan oylik mablag‘;
➖ Tibbiy sug‘urta.
Nomzodlar quyidagi hujjatlar to‘plamini yuborishlari shart:
➖ Ingliz tilida to‘ldirilgan ariza;
➖ Professional kasbiy rivojlanishdagi rag‘bat va maqsadlar to‘g‘risida qisqacha esse (bayon), 2 varaqdan ortiq bo‘lmagan hajmda (Times New Roman, 12 o‘lchamda);
➖ Pasport, 3*4 rasm, diplom (ilovasi bilan) va tegishli guvohnoma, mehnat daftarchasi nusxalari pdf formatda;
➖ IELTS test sertifikati pdf formatda;
➖ Mavjud bo‘lsa, ilmiy-tadqiqot ishlari va tadqiqotlar, farmatsevtika soxasida olingan sertifikatlar pdf formatda, nashr etilgan maqolalar ro‘yxati - veb-manzil havolalari bilan.
Arizangizni www.form.uzpharmagency.uz manzilida to‘ldirib qoldirishingiz mumkin. Arizalar 2022 yil 31 mart soat 18:00 gacha qabul qilinadi.
▪️ Murojaat uchun: (71) 234-19-27, (71) 203-81-81
▪️ Email: farmagentlik@ssv.uz
“Tashkent Pharma Park”ning zamonaviy, ilmli mutaxassislari bo‘la olishingizni xis etish vaqti keldi. Harakat sizdan, imkoniyat esa bizdan!

Внимание, объявление!
Хотите ли Вы работать в сфере высшего образования и науки в соответствии с международными требованиями в Фармацевтическом техническом университете, организованном в рамках инновационного научно-производственного фармацевтического кластера “Tashkent Pharma Park”?
Агентство по развитию Фармацевтической отрасли при Министерстве здравоохранения Республики Узбекистан предоставляет Вам возможность для обучения в престижных университетах Великобритании.
Мы объявляем очередной конкурсный отбор для кандидатов, желающих обучиться по программам магистратуры в зарубежных вузах в 2022-2023 учебном году и намеренных продолжить свою деятельность в “Tashkent Pharma Park”.
Обучение будет осуществляться по следующим специальностям:
➖ Фармация;
➖ Биофармацевтические науки и биотехнология;
➖ Клиническая фармация;
➖ Исследование и разработка лекарственных средств;
➖ Обеспечение качества фармацевтических технологий;
➖ Биохимия;
➖ Медицинская химия;
➖ Биомедицинские науки;
➖ Косметические науки.
Кандидаты, прошедшие конкурсный отбор и закончившие обучение в зарубежных вузах, продолжат свою профессиональную деятельность в качестве научно-педагогического персонала “Tashkent Pharma Park”. Теперь у Вас есть возможность получить знания и профессиональные навыки в современных лабораториях у ведущих специалистов, профессоров и преподавателей.
Настало время сделать смелый шаг и присоединиться к прогрессивным сотрудникам “Tashkent Pharma Park” и стать экспертом, отвечающим современным требованиям. Сделать вклад в инновационное развитие – Ваша инициатива, а мы предлагаем возможность для ведения плодотворной деятельности на благо развития фармацевтики Узбекистана.
Требования к кандидатам для обучения по программе магистратуры:
☑️ Степень бакалавра в области фармацевтических, биологических, химических или медицинских наук;
☑️ Знание английского языка на уровне IELTS 6.5;
☑️ Мотивация в работе в системе “Tashkent Pharma Park” и профессиональном развитии в области фармацевтических и смежных наук;
☑️ Гражданин Республики Узбекистан;
☑️ Возраст до 40 лет.
С нашей стороны будут профинансированы следующие расходы:
➖ Все расходы, связанные с получением студенческой визы;
➖ Авиабилеты до начала и после окончания обучения;
➖ Дорожные расходы, связанные с транспортными расходами для достижения места обучения от Аэропорта и обратно и расходами на ПЦР тесты Covid-19;
➖ Полная стоимость обучения;
➖ Полная стоимость проживания в общежитии университета;
➖ Ежемесячная оплата за проживание в Британии;
➖ Медицинская страховка.
Заинтересованным кандидатам требуется направить следующий пакет документов:
➖ Заявление на английском языке;
➖ Краткое эссе о мотивации и целях в профессиональном развитии объемом не более 2х страниц (шрифт Times New Roman, размер 12);
➖ Копии паспорта, дипломов (с вкладышами) и соответствующих документов, трудовой книжки в формате pdf, фото 3*4;
➖ Копия сертификата IELTS в формате pdf;
➖ При наличии научно-исследовательских работ и публикаций, сертификатов, полученных в фармацевтической промышленности в формате pdf и web ссылки.
Вы можете заполнить и сдать вашу заявку по адресу www.form.uzpharmagency.uz. Срок подачи заявлений – до 18:00, 31 марта 2022 года.
Контактные телефоны: (71) 234-19-27, (71) 203-81-81
Email: farmagentlik@ssv.uz
Почувствуйте, что Вы можете стать первыми прогрессивными специалистами Фармацевтического Кластера “Tashkent Pharma Park”. Используйте предоставленную возможность! Действие от Вас, а возможность от нас!