Hurmatli korxonalar rahbarlari!
Tibbiyot muassasalari va aholini koronavirus infeksiyasining oldini olish, tashxislash va davolash uchun zarur dori-darmonlar, tibbiy buyumlar va tibbiy asbob-uskunalar bilan taʼminlash maqsadimiz ekan, sizlardan davlat organlariga ishlab chiqarish hajmini oshirishga, zarur mahsulotlarning u yoki bu pozitsiyasini mahalliylashtirishga ko‘maklashish, imtiyozlar taqdim etish yoki korxonaning rivojlanishiga, ayniqsa, koronavirus infeksiyasini davolash uchun ishlatiladigan dorilar ishlab chiqarishni tashkil etishga to‘sqinlik qiladigan boshqa muammollarni bartaraf etish bo‘yicha o‘z takliflaringizni berishingizni so‘raymiz.
Takliflaringizni farmagentlik@minzdrav.uz elektron manziliga 2020 yil 24 iyul 13:00ga qadar jo‘nating.
Mahsulotlar ro‘yxati O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 22 iyuldagi 449-sonli qarorida ko‘rsatilgan.

Уважаемые отечественные производители лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники!
В целях обеспечения лечебно-профилактические учреждения и население необходимыми лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения и медицинской техникой необходимой для профилактики, диагностики и лечения коронавирусной инфекции просим Вас предоставить свои предложения для содействия государственных органов увеличению объёма производства, локализации той или иной позиции необходимой продукции, предоставлению льгот, преференций или решению иных проблемных вопросов, препятствующих развитию предприятия и налаживанию производства препаратов, преимущественно применяемых для лечения коронавирусной инфекции.
Предложения отправлять на почтовый адрес: farmagentlik@minzdrav.uz до 13.00 часов 24 июля 2020 года.
Перечень продукции указан в Постановлении Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22.07.2020 года №449.