Oʼtgan yili Shavkat Mirziyoevning Аndijon viloyatiga tashrifi davomida mazkur korxona loyihasining taqdimoti oʼtkazilgan edi. “Makro Farm Andijan” korxonasi loyihasini uch bosqichda hayotga tatbiq etish koʼzda tutilgan. Birinchi bosqich 2018 yilning avgust oyida yakuniga yetdi. Yiliga 2,5 milliard soʼmlik dorivor oʼsimliklardan biologik faol qoʼshimchalar ishlab chiqariladi. Buning uchun 3 million dollar mablagʼ sarflandi, natijada 25 kishining doimiy bandligi taʼminlandi.
Ikkinchi bosqichda 5 million dollar mablagʼ evaziga yiliga 136 million dona shprits va infuziya uchun sistema ishlab chiqarish loyihasi hayotga tatbiq etildi. Mazkur loyiha 2018 yilning oktyabrь oyida yakunlanib, 110 ta yangi ish oʼrni yaratildi. 2020 yilga rejalashtirilgan uchinchi bosqichda yurak-qon tomir kasalliklarida qoʼllaniladigan 8 million dona tabletka va kapsula shaklidagi dori vositalari ishlab chiqarish yoʼlga qoʼyiladi.
40 kishi ishli boʼladi. 1, 2, 5, 10 milligrammli shpritslar va infuziya uchun sistemalar ishlab chiqaradigan ushbu korxona vodiyda yagona hisoblanadi.
Аyni paytda korxonaning 10 gektar yer maydonida naʼmatak, moychechak, barbaris, yalpiz, kolendula, dala choyi, aloe, polpola, valeriana, limon oʼti, samin choʼp kabi dorivor oʼsimliklar parvarishlanmoqda.

The President Got Acquianted with the Activity of Makro Pharm Andijan JSC in Andijan District
During the visit of Shavkat Mirziyoyev to Andijan region last year, there was held a presentation of a new project. The project of Makro Pharm Andijan JSC planned to be in three stages. The first stage was completed in August 2018. Dietary supplements from medicinal plants to the value of 2.5 billion soums are produced annually. The first stage costed 3 million USD, and provided 25 people with permanent work.
The launch of the second stage took 5 million USD, which aimed at production of syringes and infusion sets, the annual volume of which amounted to 136 million pieces. This project completed in October 2018 and provided 110 people with jobs. At the third stage, to be launched in 2020, it is planned to produce medicines for cardiovascular diseases in the form of tablets and capsules, with a volume of 8 million pieces per year. Forty people will receive jobs.
Worth to note, this enterprise mproducing 1, 2, 5, 10 ml syringes and infusion sets is the only one in the Valley.
At the moment, 10 hectares of land are sown with medicinal plants, such as sweet briar, chamomile, barberry, mint, calendula, aloe, polpolya, valerian, lemongrass, and others.
The head of our state examined the medicines prepared by this company. He stressed the need to pay special attention to ensuring that medicines fully meet international quality requirements.