O‘zbekiston Respublikasi Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi direktori BAYER kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv o‘tkazdi
O‘zbekiston II xalqaro farmatsevtika forumi doirasida Germaniyaning BAYER kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda O‘zbekistonda farmatsevtika bozorini rivojlantirishning ustuvor yo‘nalishlari va BAYER kompaniyasi bilan ilmiy-texnologik hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi.
Kompaniya vakillari O‘zbekistonning retseptsiz sotiladigan dori vositalari bozorida biznesni uzoq muddatli rivojlantirishdan manfaatdor ekanligini ta’kidlab o‘tdilar. Shuningdek, kompaniya vakillari Germaniya tomoni bilan ishbilarmonlik aloqalarini o‘rnatishda amaliy yordam berishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.
Uchrashuv yakunida BAYER kompaniyasi mamlakatimizda onalik va bolalikni qo‘llab-quvvatlash dasturining asosiy yo‘nalishlarini amalga oshirishga ko‘maklashish chora-tadbirlari, shu jumladan, kompleks vitaminli qo‘llab-quvvatlashdan foydalanishning potensial ijobiy ta’siri bo‘yicha ijtimoiy-iqtisodiy tadqiqot o‘tkazish bo‘yicha chora-tadbirlarni muhokama qilish maqsadida O‘zbekiston Respublikasining yetakchi mutaxassislari ishtirokida uchrashuv o‘tkazishga tayyor ekanligini e’lon qildi.

Директор Агентства по развитию фармацевтической промышленности Республики Узбекистан провел встречу с представителями компании Bayer
В рамках второго Международного фармацевтического форума Узбекистана состоялась встреча с представителями немецкой компании Bayer. На встрече были обсуждены приоритетные направления развития фармацевтического рынка Узбекистана и перспективы научно-технологического сотрудничества с компанией Bayer.
Представители компании подтвердила свою заинтересованность в долгосрочном развитии бизнеса на рынке безрецептурных препаратов Узбекистана. Компания отметила сложности, создающие барьеры для успешной деятельности, в частности: процесс регистрации новых лекарственных средств и высокий уровень налоговой нагрузки на средства, зарегистрированные в качестве биологически-активных добавок.
В завершение встречи представители Компании выразили готовность содействовать в налаживании деловых контактов с Германской стороной. Компания анонсировала предстоящую встречу с ведущими специалистами Республики Узбекистан для обсуждения мер содействия реализации основных направлений программы поддержки материнств и детства, в том числе проведения социо-экономического исследования о потенциальном положительном эффекте применения комплексной витаминной поддержки.
Для информации, на форуме, в котором приняли участие руководители более 250 крупнейших фармацевтических компаний, обсуждались самые актуальные вопросы отрасли.